Dzień Postaci Literackiej w Naszej Szkole

W piątek, 8 lutego 2019 roku, odbył się w naszym Zespole Szkół Dzień Postaci Literackiej. Pomysłodawczynią tego przedsięwzięcia była Pani Anna Zielińska. W tym dniu nasze szkolne korytarze zapełniły się najróżniejszymi postaciami literackimi. Spotkać można było między innymi Sherlocka Holmesa, Krzyżaków, żołnierzy, indiańskiego wodza oraz Świteziankę. Pomysłowość uczniów nie znała końca. Podczas długich przerw Samorząd Uczniowski przeprowadził konkursy polegające na sprawdzeniu swojej wiedzy odnośnie postaci literackiej, za którą dana osoba się przebrała. Za udzielenie poprawnych odpowiedzi przewidziane były cukierki ufundowane przez Radę Rodziców. Pytania zostały opracowane przez Panią Annę Zielińską.

Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim uczniom i nauczycielom, którzy wzięli udział w zabawie, pomysłodawcom konkursu, Radzie Rodziców oraz Samorządowi Uczniowskiemu za wzorowo przeprowadzony quiz literacki.

Jakub Rzeźnik

Skip to content