O samorządności w praktyce

Rozwijanie samorządności wśród uczniów zajmuje ważne miejsce w życiu naszej szkoły. Właśnie dlatego, i pomimo młodego wieku naszych uczniów podjęliśmy  wysiłek aby rozwijać wśród uczniów tak ważne i pożądane umiejętności społeczne. Odbywa się to wszystko w praktyce życia codziennego.
Samorządność  to dla nas rozwój wiedzy i umiejętności niezbędnych do kształtowania wśród naszych uczniów postaw obywatelskich i demokratycznych.

Ucząc się o praktyków, których gościmy na lekcjach wiedzy o społeczeństwie, uczniowie uświadamiają sobie, że żyją w złożonych społecznościach – klasie, szkole, dzielnicy, mieście – którymi rządzą określone zasady i normy, które należy znać i dbać o ich rozwój.

Dziękujemy pani Jadwidze Mach, Przewodniczącej Komisji Oświaty i Wychowania, Radnej Rady Miasta Lublin za żywą lekcję wiedzy o społeczeństwie, podczas której przekazywała młodzieży klas 8 wiedzę o mądrym, wrażliwym społecznie, świadomym i światłym społeczeństwie obywatelskim.

Aneta Dams
wicedyrektor szkoły