III Międzyszkolna Konferencja „Kreatywność i samorządność uczniów” – giełda pomysłów

W dniu 28 lutego 2020 r. Samorząd Uczniowski przy Zespole Szkół nr 12 w Lublinie wziął udział w III Międzyszkolnej Konferencji „Kreatywność i samorządność uczniów” – giełda pomysłów, zorganizowanej w Szkole Podstawowej nr 30 im. Króla Kazimierza Wielkiego w Lublinie.

Nasi przedstawiciele wysłuchali wykładów Pani Dr Anny Siudem o kształtowaniu kreatywności wśród dzieci oraz Pana Marcina Bubicza, najmłodszego Radnego Rady Miasta Lublin o tym, czym jest samorządność wśród uczniów.

Po części oficjalnej wszystkie samorządy uczniowskie oraz ich opiekunowie wzięli udział w warsztatach prowadzonych metodą World Café zatytułowanych „Myśl kreatywnie, działaj aktywnie – SAMoRZĄDŹ”.

Wyjście na konferencję było dla naszych podopiecznych bardzo cennym doświadczeniem. Mieli możliwość porównania jak funkcjonują i jak zorganizowane są inne Samorządy oraz podejrzeli wiele pomysłów wartych zaimplementowania w naszych strukturach.

Opiekunem naszych Samorządowców był Pan Jakub Rzeźnik.